Lehetséges, hogy már ma dönt a bosnyák pénzügyminisztérium arról, hogy új tendert ír ki, vagy a Mol-INA konzorciumnak adja el az állami kézben lévő Energopetrol 67 százalékát. A múlt héten ugyanis az egyik szarajevói bíróság érvénytelennek nyilvánította azt az adóhátralék-követelést (22 millió márka, azaz mintegy 11,25 millió euró értékben), amely korábban megakasztotta az akkor már kizárólagosan a Mol-INA konzorciummal folyó privatizációs tárgyalásokat – jelentette az MTI-Eco. A bosnyák kormány ennek hatására utasította a pénzügyminisztériumot, hogy vizsgálja felül a konzorciummal szemben korábban támasztott követelést, amely arról szólt, hogy a vásárló az eredetileg tett vállalásai közül az Energopetrolba való befektetés helyett fizesse ki az adóhátralékot. (Ezt a Mol-INA páros nem fogadta el, érvelésük szerint az Energopetrol feljavításához ezt az összeget mindenképpen el kellene költeniük.)
A kormány állítólag ma dönt arról, hogy felújítják-e a tárgyalásokat, vagy új pályázatot írnak ki. A Mol kommunikációs vezetője, Kántor Sándor a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, hogy a konzorcium a korábbi feltételeket alapul véve nyitott a tárgyalások folytatására (eredetileg 5,1 millió eurós vételárat, 150 millió márkányi beruházást és a cég adósságaiból 60 millió márka átvállalását ajánlották a vállalat 67 százalékának ellenértékeként).
