Az eladói aktivitás mérséklődésével tovább csökkent a forgalom a BÉT részvénypiacán. Tegnap a BUX csak nyitás után egy-két percre volt mínuszban, egyébként jellemzően a plusz 100 és 200 pontos tartományban ingadozott és 139 pontos (0,6 százalékos) emelkedéssel,
22 410 ponton zárt. A nagyok közül a Molnak volt egyedül igazán keletje, végig a 22 ezres szinten adták-vették, majd nap végén 21 700 forintra csökkent a kurzusa. A záróár magasabb, 21 850 forint lett. Még nagyobb eladói nyomás alatt állt az FHB. A jelzálogbank papírjára csaknem egymilliárd forintnyi üzlet született, miközben az árfolyam 1406 forintig, vagyis 2,4 százalékkal esett.
Az eladók aktivitásának csökkenésével mind az OTP, mind pedig a Richter egy százalékot meghaladó erősödéssel zárt, s lendületesen – 1022 forintig – emelkedett a Magyar Telekom részvénye is. A BorsodChem 2322 forintos záróárával a lemaradók között foglalt helyet, az Egis pedig lényegében változatlanul, 18 800 forinton fejezte be a napot.
Az Erste által felminősített Pannonplast mérsékelt érdeklődés mellett 2,5 százalékot tudott erősödni. Nagyobb figyelem övezte a másik Erste-kedvenc, a Synergon kereskedését: a papír négy százalékot erősödött, százmillió forinthoz közelítő forgalom mellett. Nem örülhettek viszont a Fotex-tulajdonosok, három százalékkal 288 forintra hullott vissza a részvény.
Az Elmű a hétfői esés után nagy forgalom mellett tért vissza a 29-30 ezres sávba, erősödött az Émász és a Zwack is, a Démász viszont tovább gyengült, s
17 625 forinton zárt.
