BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szervezkednek a Rába-kisrészvényesek

2005. október 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének tájékoztatása szerint egy Rába-részvényes e-mailben kereste meg a szövetséget azzal a kéréssel, hogy legyen segítségére minél több kisrészvényes összegyűjtésében a gépipari cég közelgő közgyűlésére. A levél szerint az összefogó kisrészvényesek a Dr. Écsi és Dr. Fekete Ügyvédi Irodát bízták meg érdekeik képviseletével a Rába október 20-i közgyűlésén. A részvényes szerint a korábban közzétett felhívásra már 105 részvényes jelezte, hogy részt venne a közös képviseletben. Az illető további jelentkezőket vár, hogy megfelelő súllyal vehessenek részt a cég közgyűlésén. A tájékoztatás szerint a tervekben az szerepel, hogy a közgyűlés előtt összehívnák a kisrészvényeseket, akik tájékoztatást hallgatnának meg Pintér István vezérigazgató és Győr város polgármestere részéről. (Győr önkormányzata a Rába egyik legnagyobb részvényese.)
A szervezkedés senki ellen nem irányul, egyszerűen a cég jelentős számú kisebbségi részvényesének szeretnének megfelelő képviseletet biztosítani a közgyűlésen – mondta dr. Écsi Béla ügyvéd. Az eddig jelentkezett 105 részvényes a Rába jegyzett tőkéjének valamivel több mint egy százalékát képviseli, persze ez a szám a továbbiakban még nőhet. Az ügyvéd elmondása szerint tisztában vannak azzal, hogy ötszázalékos szavazati küszöb átlépése esetén bejelentési kötelezettség terheli őket, ez a határ azonban még messze van. A kisrészvényesek, ha lehetőségük lesz rá, tagot delegálnának a jövőben a Rába vezető testületeibe is.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet