Az előző napi emelkedést követően tegnap már az eladók kerültek túlsúlyba a Budapesti Értéktőzsdén, a nap végére bekövetkezett majd’ 457 pontos hanyatlással az index csökkenése megközelítette a 2 százalékot, a forgalom pedig a 18 milliárd forintot. Szinte minden részvény süllyedt, elenyésző kivételnek számított az emelkedő kurzus.
A blue chipek közül az akvizíció előtt álló BorsodChem kivételével minden papír esett, és az említett vegyipari társaság részvénye is csak alig észrevehetően, két tized százalékkal ment fel. A legnagyobb értékben az OTP részvényei cseréltek gazdát, ami az eladók megnövekedett aktivitásának volt betudható, a papír közel három százalékkal lett olcsóbb. A Mol részvényesei két százaléknál kisebb veszteséggel úszták meg a borús hangulatú napot, az olajpapír
22 875 forinton zárt.
A gyógyszerszektor sem remekelt, az előző napi nagy ugrás után a Richter nem tudott lendületben maradni, végül két és fél százalékos csökkenéssel, 39 300 forinton fejezte be a napot. Az Egis 1,75 százalékkal esett, igaz, ezzel csak folytatta az előző napi negatív tendenciát.
A nap egyetlen igazi nyertese az osztalékrészvények közé sorolt Zwack lett, amelyet 11 300 forinton is vásároltak és a kereskedés végén sem esett a 11 ezer forintos szint alá, viszonylag nagy, közel 35 milliós forgalom mellett tette mindezt. A Pannonplast másfél, a Fotex majd két és fél százalékkal esett vissza. A Zwackhoz hasonlóan osztalékrészvénynek számító Elmű iránt viszont nem mutatkozott különösebb érdeklődés, így az minimálisan csökkent, hasonlóan a Magyar Telekomhoz.
