BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelték a Mol célárát

2005. október 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä Lovas András
A Mol-elemzőknek nehéz lépést tartani a papír árfolyamának emelkedésével, a közelmúltban két elemzés is megjelent az olajtársaság részvényeiről, s mindkettőben emelték az azóta meghaladott célárfolyamokat. A Goldman Sachs elemzője tegnap 22 500 forintról 23 500 forintra emelte a Mol-részvények célárfolyamát, azzal a megjegyzéssel, hogy a nagyfogyasztóknak történő 19 százalékos gázáremelés kedvező hatással lesz a társaság gazdálkodására. Eközben a részvények semleges ajánlását változatlanul hagyta.
Zékány András az ING elemzője néhány napja szintén megemelte a Mol-részvények célárfolyamát, ő 24 500 forintra módosított 18 000 forintról, az elemzésben azonban vételről tartásra minősítette le a papírokat. Megítélése szerint ugyan az olajipari társaság jól profitál az iparági környezet kedvező alakulásából, azonban ezt már tükröződik a jelenlegi részvényárfolyamban. A társasággal kapcsolatban több rejtett kockázatot is kiemel, az egyik a 43 millió dolláros Slovnaft-bírság, amely már jelentkezhet a harmadik negyedéves számokban is. A gázüzletág eladásáról szóló uniós döntés közeledtével az ezzel kapcsolatos aggodalmak is nagyobb hangsúlyt kaphatnak a jövőben.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet