BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dollár húzta emelkedés

2005. október 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tudott esni, ezért aztán két százalékkal emelkedett a BUX a hét első napján. Reggel még pesszimista volt a hangulat, s főleg az OTP további gyengélkedése miatt az index mínusz 95 pontot is mutatott, de az eladók elfogytával hamarosan megindulhatott az emelkedés. A forgalom végül csaknem 21 milliárd forint lett. A kereskedési rendszer újításai jól vizsgáztak.
A nap nyertesei között leginkább a dollár erősödéséből hasznot húzó papírok kaptak helyet. Ilyen a két gyógyszergyártó, amelyeknek nemcsak a devizaár-változás tett jót, hanem erős orosz kitettségük révén az ottani támogatási keret megemelésével kapcsolatos hírek is segítettek. Mind a Richter, mind pedig az Egis 4,8 százalékos emelkedéssel zárta a napot, kiemelkedő forgalom mellett. A Richter esetében a 39 200 forintos zárócsúcsról és a 39 590-es napon belüli maximumról is meg kell emlékezzünk.
A napon belül 300 forintot emelkedő OTP végül 2,5 százalékos pluszban zárt, míg a legnagyobb forgalmú Mol minimális emelkedéssel, valamivel 23 ezer felett.
Jól szerepelt az FHB, ellenben 2350 forintig esett vissza a BorsodChem árfolyama. A Magyar Telekom 1085 forinton zárt, ez 1,4 százalékos javulást jelent.
A dollárkitettségű kisebb papírok közül a Globus 7 százalékot drágult és 450 forinton zárt, a Rába 2,2 százalékkal, 700 forintra javított. A vesztesek között a mostanában nagyokat ingadozó Danubius említhető 5 százalékos csökkenéssel, míg a Synergon árfolyama egy százalékkal ereszkedett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet