Bizonytalanok lehettek tegnap a magyar részvényeket vásárló befektetők a mini makropánik után, legalábbis erre utalt, hogy a nap elejei hirtelen majd 300 pontos emelkedést követően még az első órán belül 400 pontot meghaladó mínuszba is került a BUX. A több mint 700 pontos napon belüli mozgás ellenére végül alig következett be változás, az index záróértéke csak 42 ponttal lett magasabb mint az előző napon. Az izgalmakat a forgalom is jelezte, több mint 27 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A kereskedés meghatározó szereplője tegnap az OTP volt, a napi összforgalom több mint felét a legnagyobb magyar bank részvénye adta. A nap elejei hullámok ellenére a kereskedés folyamán végig érezhető volt, hogy a forinttal kapcsolatos aggodalmak a befektetőket sem töltötték el örömmel, a bankpapír a napnak csak nagyon kis részében tudott a pozitív tartományban tartózkodni és végül másfél százalékos veszteséggel fejezte be a napot.
A Mol befektetői sokkal optimistábban álltak hozzá a kereskedéshez és bár jóval kisebb mennyiségben adtak-vettek, az árfolyam a nap végén is több mint egy százalékkal haladta meg az előző napi záróárat. A gyógyszerrészvények vegyesen szerepeltek, a Richter minimális mértékben csökkent, viszont az Egis a nap nyertesei közé került majd 3 százalékos emelkedésével.
A Magyar Telekom sem szerepelt rosszul, igaz, az előző napi 1120 forintos maximumot egyszer sem tudta elérni, de a záróárak összehasonlítása itt is több mint 2 százalékos emelkedést mutat. Folytatódtak viszont az eladások a BorsodChem piacán, igaz, tegnap már kevesebb mint félszázalékos csökkenés következett csupán be.
A kisebb társaságok részvényeinek piacán a Globus négy százalékot meghaladó korrekciója volt figyelemre méltó, illetve az osztalékrészvények közé tartozó Zwack árának szintén 4 százalékot meghaladó pozitív irányú elmozdulása, ami ráadásul a szokásosnál nagyobb forgalom mellett következett be.
