Az előző napok folytatásának ígérkezett a szerdai kereskedési nap, amíg az emelkedést le nem törte a hiánycélokról szóló pénzügyminiszteri bejelentés. A BUX többé-kevésbé egyenletesen emelkedett délután kettőig, amikor is 23 847 ponton, 346 pontos pluszban elérte napi maximumát. Ekkor megindultak a pánikszerű eladások, amelyek több lépcsőben zárásig folytatódtak. Az index végül 423 pontos mínuszban, 23 078 ponton zárt. A forgalom magas volt, megközelítette a 28 milliárd forintot.
Az emelkedő szakaszban különösen az OTP és a Magyar Telekom teljesített szépen. A bankpapír nagy forgalom mellett 8790 forintos csúcson is megfordult, a Telekomot pedig 1124 forintig hajtották fel a továbbra is nagy volumenű vételek. A vevők aztán a fordulat után mindkét papírból jóval olcsóbban is kaptak, az OTP 8430-ig, az MTelekom 1070 forintig esett vissza, ami 2,3, illetve 1,1 százalékos gyengülésnek felel meg. Két százalékkal gyengült a Mol, az olajpapírt a 22 600-as szint fogta meg. A nagy forgalom mellett 1618 forintig erősödő FHB végül keddi záróárára, 1560 forintra tért vissza.
Hullámvasútra kerültek a gyógyszerrészvények is, a 28 400-on új csúcsot döntő Richter csaknem 1600 forintot esett a pánikban, majd valamelyest konszolidálódott. Az ígéretesen kezdő Egis 19 550-ről fordulva ezer forinttal lett olcsóbb, majd a Richterével megegyező, 1,3 százalékos gyengüléssel zárt. Esett a BorsodChem is, de itt elmaradt a megelőző emelkedés. A vegyipari papír 2440-ről 2350-ig zuhant, majd zárásra picit magához tért, összességében 2,3 százalékkal gyengült.
Az osztalékrészvények vegyesen zártak: az átlagosnál kisebbet eső Telekom mellett az Elmű egy százalékkal emelkedett, a Démász alacsony forgalom mellett kettőt esett, s lefelé korrigált a Zwack is.
