BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol kivonul Lengyelországból

2005. szeptember 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol Rt. bejelentette, hogy kivonul a lengyelországi üzemanyag-kiskereskedelemből, ezért leányvállalata, a Slovnaft Polska S.A. előzetes szerződést írt alá a Lotos Paliwa társasággal lengyelországi kúthálózatának értékesítéséről. A lengyel Lotos-csoporthoz tartozó cég a tranzakció keretében tizenkét töltőállomáshoz, két fejlesztés alatt álló telephelyhez és esetlegesen tíz franchise-rendszerben üzemeltetett benzinkúthoz jut Dél- és Közép-Lengyelországban. A közel 0,5 százalékos piaci részesedést jelentő hálózat adásvételi ügyletének lezárása a szükséges versenyhatósági jóváhagyás megszerzése után, 2006 első negyedévben várható.
A tranzakció eredményeképpen a Mol – mivel nem tudta elérni a gazdaságos üzemméretet – megszünteti lengyelországi kiskereskedelmi tevékenységét, ám az üzemanyag-nagykereskedelmi piacon aktív marad. Ez utóbbi téren a cég piaci részesedése 2004-ben meghaladta a 4,0 százalékot.
A régi Slovnaft-hálózat racionalizálása nem új dolog, a Mol Csehországban is jelentős változásokat eszközölt a korábbról örökölt struktúrában. Csehországban csak részben értékesítette kútjait, csak azokat adta el, amelyek nem feleltek meg a társaság követelményeinek, a 42-ből 13-at. Ugyanakkor Csehországban az Euro Online hírügynökség korábbi – de a Mol által meg nem erősített – híre szerint lehetséges vásárlóként is jelen vannak: a British Petrol tulajdonában lévő, 69 töltőállomásból álló hálózatra pályáznak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet