Viszonylag egyenletes emelkedést hozott a keddi kereskedési nap: a BUX közel 3 százalékos többlettel napi maximuma közelében zárt, főként az MTelekom száguldásának köszönhetően. A BÉT indexe új rekorddal, 2,9 százalékkal, 23 501,63 ponton fejezte be a kereskedést, zárás előtt röviddel ennél 21 ponttal tetőzött magasabban a mutató. A tegnapi 667 ponttal a BUX e heti teljesítménye 936 pont emelkedés, ami a 24 milliárdos forgalommal kiegészítve további intenzív tőkebeáramlásról tanúskodik.
A legnagyobb lendületet a 4,7 százalékkal, 1082 forintra ugró MTelekom mutatta, a távközlési papír piacán szokatlanul nagy vételek álldogáltak a könyvben. A Richter 3,3 százalékkal, 37 995 forintra drágult, de
38 300 forinton is járt, minden korábbi csúcsát megdöntve. A gyógyszerhosszhoz tegnap már az Egis is felzárkózni látszott, 2,7 százalékkal, 19 ezer forint közelébe ért a kurzusa.
Erős kereslet mutatkozott az OTP iránt, több mint 3 százalékkal, 8630 forintra erősödött a bankpapír, de napközben 8650 forinton is vásárolták. A Mol 2,3 százalékkal, 23 050 forintra emelkedett, a jelek szerint a piac nem rettent meg a Slovnaftra kirótt, közel 42 millió dolláros büntetéstől. A BorsodChemnek nagy forgalom mellett csak 0,4 százalékkal emelkedett az árfolyama. Az FHB viszont száguldott, az előző napok gyengélkedését egy szuszra behozta egy ötszázalékos rallyval. Szinte egyedüliként esett a piacon a Fotex, 4,2 százalékkal, 320 forintra csökkent az árfolyama.
