BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordbüntetés a Slovnaftra

Megerősítette a Slovnaftra kirótt 1,34 milliárd koronás (41,8 millió dollár) büntetést a szlovák pénzügyminisztérium – jelentette be közleményében a pozsonyi tárca. A Mol és szlovák leánya jogorvoslattal fog élni, nemzetközi fórumok előtt is.

2005. szeptember 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Különösebben nem meglepő, hogy a szlovák pénzügyminisztérium tegnap megerősítette saját korábbi döntését, a Slovnaftra kirótt 1,34 milliárd koronás (41,8 millió dollár) büntetést. Az eddigi legnagyobb szlovákiai vállalati büntetés több mint a fele a finomító idei első negyedéves nettó profitjának. A minisztérium még 2004 végén közölte, hogy a Slovnaft – a Mol leányvállalata – visszaélt domináns piaci helyzetével és szabálytalanul duzzasztotta költségeit, hogy megindokolhassa termékei magasabb árát.
A Slovnaft ellenőrzi a szlovákiai üzemanyag-kiskereskedelem 37 százalékát, illetve a nagykereskedelem 70 százalékát. A Mol és a Slovnaft meg van győződve arról, hogy a döntés nincs összhangban sem a szlovák törvényekkel, sem a nemzetközi gyakorlattal, ezért jogorvoslattal fog élni a döntés ellen mind Szlovákiában, ahol pénzügyminisztériumi döntéssel szemben bírósághoz lehet fordulni, mind nemzetközi fórumok előtt.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet