BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriáskötés a Mol-piacon

2005. szeptember 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még a mostani felfokozott piaci hangulatban is nagynak számító, több mint 200 ezer darabos Mol-kötéssel kezdődött tegnap a tőzsdei kereskedés, amelyet a „mind” ajánlat lehetőségének köszönhetően jóval az aktuális piaci árfolyam felett, 23 230 forinton kötött meg egy brókercég. Az üzlet hátterére fél 12-kor derült fény, amikor a Mol bejelentette, hogy vezetői a még 2003-ban elfogadott menedzsmentopciós kötvényprogram révén 206 kötvény ellenében összesen 366 474 részvényhez jutottak. A megkapott részvények egy jelentős részét, a bejelentés alapján 131 ezer 190 darabot, el is adták a vezetők. A tőzsdei kötéslista ugyan ennél jóval nagyobb, 204 ezer 442 darabos üzletet jelzett, de valószínűleg ennek csak egy része volt a menedzsmenttől származó részvény. A vezetők közül – Csányi Sándor és Akar László igazgatósági tagok kivételével – mindenki adott el papírjaiból. A nagyarányú eladás – a vezetők összesen több mint 3 milliárd forint értékben váltak meg újonnan kapott részvényeiktől – mellett ugyanakkor összességében több részvényt tartottak meg a kötvényprogram kedvezményezettjei, mint amennyit eladtak, ami arra utal, hogy bizalmuk továbbra is megvan az általuk vezetett társaságban. Az eladások mozgatórugója valószínűleg részben az volt, hogy a kötvények átváltásakor a jegyzésre felvett hitelt is törleszteni kell, amihez szükség lehet a részvényeladásra.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet