BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol–E.On gázüzlet nem hasonlít a portugálra

2005. szeptember 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol gázüzletágának eladása nem hasonlít a Gas de Portugal eladására – jelentette ki pénteken Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója Londonban a cég eurókötvény-kibocsátásának alkalmából tartott road show-ján – tudósított a Bloomberg az MTI-Econews alapján. A vezérigazgató elmondta, hogy a Mol és az E.On között született megállapodás kapcsán a Mol a gázellátás és a gáztárolás 75 százalék mínusz egydarabos részvénycsomagjának eladására kért engedélyt a magyar, illetve az európai versenyhivataltól. Ez az engedélykérelem nem vonatkozik a szállításra – annak 75 százalék mínusz egy részvényére a Molnak két évre szóló eladási opciója van –, ezért ez a két ügylet a vezérigazgató szerint nem összehasonlítható.
A vezérigazgató ezzel arra a szerdai Nellie Kroestől, az EU versenyügyi biztosától származó nyilatkozatra utalt, amely szerint a versenyhatóság figyelembe fogja venni az ENI és a Energias de Portugal által megvásárolni szándékozott Gas de Portugal esetét, amelyben Brüsszel korábbi elutasító döntését az Európai Unió elsőfokú bírósága helybenhagyta. Arra az újságírói kérdésre, hogy vajon a Molnak van-e terve arra az esetre, ha a gázüzletág eladását nem hagynák jóvá, a vezérigazgató azt válaszolta, hogy nem számít ilyen esetre. Hozzátette azt is, hogy az E.On nem rendelkezik számottevő erőművi kapacitással Magyarországon, és ezért nem játszik komoly szerepet az árampiacon. Az éppen folyó eurókötvény-kibocsátásról elmondta, hogy az jól halad és várhatóan pénteken sort kerítenek az ármegállapításra.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet