BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb NABI van a nagytulajdonosnál

2005. szeptember 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NABI Rt. tegnapi bejelentése szerint alaposan lecsökkent az alapító tulajdonos, a First Hungary Fund részesedése a cégben. A közlemény tanúsága szerint az alap részvények szétosztása útján két tételben 8,21, illetve 8,57 százaléknyi papírtól szabadult meg két nap leforgása alatt, s ezzel a korábbi 54,06 százaléknyi tulajdonrésze 37,28 százalékosra zsugorodott. A 380, majd 392 ezer papír szétosztásának előzményéről másfél hete tájékoztatott a buszgyártó, az akkori bejelentés arról szólt, hogy az alap megkezdte a papírok szétosztását legnagyobb tulajdonosai között. A NABI legnagyobb tulajdonosa még tavaly év végén határozta el, hogy vagy eladja egyben a buszgyártó cégben meglévő részesedését, vagy felosztja azt tulajdonosai között. A részvények szétosztásáról szóló beszámolók újabb mélypontra taszították az elmúlt napokban a részvény tőzsdei árfolyamát, amely két hét leforgása alatt 215 forintról 175 forintra süllyedt.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet