A jelek szerint az 1000 forintos küszöb átlépése csak a kezdete volt az MTelekom szárnyalásának, a távközlési részvény tegnap napközben 4 milliárdos forgalom mellett 1045 forintig száguldott, s 1039 forinton zárt. A több mint 3 százalékos rally a BUX-ra is megtette hatását, amely a Mol emelkedésétől is támogatva végül háromnegyed százalékos pluszban,
23 118 ponton fejezte be a kereskedést.
Persze a 25 milliárd forintos forgalomból a legnagyobb részt – több mint 10 milliárdnyit – tegnap is a Mol kereskedése szakított ki magának, az olajpapír fél százalékot erősödött, s 23 170 ponton állapodott meg fél ötkor. Az árfolyam napközben meglehetősen hektikus volt, 22 810 forinton és 23 445 forinton is születtek kötések. Az OTP szintén magas, nyolcmilliárdos forgalom mellett gyakorlatilag stagnált. A Richter viszont erősödött, s az Egis árfolyamát is fölfelé korrigálták a befektetők.
Megállt a BorsodChem gyengülése, a vegyipari papír tegnap nem mozgott jelentősen. Látványosat fordult viszont az FHB, a jelzálogbank részvényei több mint kétszázalékos erősödést követően 1570 forinton zártak. Talán a hétfői kamatdöntés késleltetett reakciójaként élénk volt a kereslet az osztalékpapírok iránt is, a Démász egy, a Zwack három százalékkal lett drágább. Igaz, az állampapírpiacon tegnap lezajlott események már más irányú mozgásokat indokoltak volna…
