BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógyszervész és Mol-esés

2005. szeptember 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Napon belüli hossz és visszaesés után nagyjából ott fejezte be tegnap a BUX a kereskedést, ahol elkezdte, azaz félszázalékos mínuszban, 22 947 ponton. Az irányadó mutató decemberi lejárata valamivel kevesebbet esett a promptnál, az elszámolóár 22 900 ponton alakult ki. A 26,4 milliárd forintos részvényforgalom közel felét, 12,6 milliárd forintnyit a Mol papírjaival bonyolították, amely – bár napközben többször is nekirugaszkodott – végül 1,2 százalékos mínuszban, 23 050 forinton búcsúzott a tegnapi kereskedési naptól. Míg a Mol árfolyamát a gázüzletág eladásával kapcsolatos újabb bonyodalmak húzták le, addig a Richter hír nélkül esett nagyobbat. A független gyártó papírjai 35 645 forinton álltak az utolsó kötésben, ez 2,2 százalékkal alacsonyabb a keddi záróárnál. Az Egis túlszárnyalta szektortársát az esésben, a kisebbik gyógyszergyár papírjai 3 százalékkal lettek olcsóbbak.
Derekasan tartotta magát és az indexet viszont az OTP. A bankpapír, bár a kereskedés folyamán 8420 forinton is járt, fél ötkor 8550 forinton állapodott meg, ez azonban nem jelentős változás az előző naphoz képest. A kereskedés végén meghúzták az MTelekomot, néhány ezer darab távközlési részvényt 1005 forinton is vásárolt egy befektető az utolsó másodpercekben, ezzel másfél százalékkal küldte feljebb záró árfolyamát. A BorsodChem a vesztesek táborát gyarapította, kurzusa 2416 forintig esett vissza.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet