Elsősorban a hatalmas mennyiségű Mol-eladásnak köszönhetően közel egyszázalékos mínuszban, 23 079 ponton zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX napközben 23 000 pont alá is benézett – volt olyan pillanat, amikor mindegyik vezető részvény árfolyama egy százaléknál nagyobb csökkenést mutatott –, zárásra azonban felfelé korrigáltak egy kicsit az árfolyamok.
A 23,8 milliárd forintos részvényforgalomból ezúttal 13,5 milliárdnyit hasított ki magának az olajrészvény. A délután folyamán
23 050 forintig is lesüllyedő Mol ára záráskor 23 330 forint volt, ami kétszázalékos csökkenést jelent. A Richternek sem sikerült összeszednie magát fél ötig, az elmúlt napokban jelentősen emelkedő gyógyszeripari részvény árfolyamát másfél százaléknyit korrigálták lefelé.
Magához tért viszont zárásra a nap nagy részét mínuszban töltő OTP, a bankrészvény a hétfőinél magasabban, 8520 forinton állt az utolsó kötésben. Meglehetősen hektikus volt az Mtelekom kereskedése, a távközlési részvényre 977 és 1000 forinton is születtek kötések a nap folyamán, végül 989 forinton búcsúzott. Leesett a BorsodChem árfolyama, 2470 forintos záróára másfél százalékkal marad el az egy nappal korábbitól.
A nap eleji emelkedést követően 19 400 forintig csúszott vissza az Egis. Az utóbbi időben alvópapírrá vált Danubius 54 milliós forgalom mellett 5650 forintig drágult. A Fotex ezúttal esett, egészen 335 forintig.
