BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két irányba húzták a BUX-ot

2005. szeptember 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A négy nagy súlyú papír kétfelé húzta tegnap az indexet, a BUX ennek eredményeként a délelőtti emelkedést és a délutáni visszaesést követően 0,2 százalékos mínuszban,
23 279 ponton zárta a kereskedést, valamivel több mint 19 milliárd forintos részvényforgalom mellett. Az irányadó mutatót nagyjából követte annak decemberi határidős lejárata is, ennek elszámolóára 23 205 ponton alakult ki.
Az indexet a Richter és az MTelekom lökte fölfelé. A gyógyszeripari cég folytatta múlt heti rendületlen emelkedését, tegnap már 37 000 forintot ért. Nem tudta követni ezt a kétszázalékos emelkedést szektortársa, az Egis, bár napközben pluszban is járt, fél ötkor fél százalékkal alacsonyabban, 19 570 forinton állt. Az utóbbi napokban lefelé csúszó MTelekom piacán vagy az eladó fogyott el, vagy a jegybanki kamatcsökkentéstől táltosodtak meg a vevők, mindenesetre 3,5 milliárdos forgalom mellett közel három százalékkal kapaszkodott följebb, egészen 991 forintra.
A Molnak szokás szerint nem tett jót a gázüzletág eladásával kapcsolatos komplikációk híre, napközben 23 300 forintig csúszott vissza, záráskor 23 800 forinton, 1,6 százalékos mínuszban állapodott meg. Az OTP hír nélkül esett 1,2 százalékot, fél ötkor 8490 forintot ért. Az FHB követte a nagy testvért, másfél százalékkal lett olcsóbb. A Fotex viszont drágult másfél százalékot, s 339 forinton zárt.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet