A Budapesti Értéktőzsde blue chipjei a jelek szerint nem hallgatnak az egyre-másra feltünedező, túlértékeltségről szóló elemzői kommentekre, s rendületlenül emelkednek újabb és újabb csúcsok felé. Pénteken az index egész heti menetelését betetőzendő újabb egy százalékkal került magasabbra, hogy 23 339 ponton búcsúztassa a kereskedést, 29 milliárd forintos részvényforgalom mellett.
Bár napközben több vezető papír is erőt mutatott, zárásra a Richter lett a nap igazi nyertese. A független gyógyszergyártó részvényei 2,8 százalékkal drágultak, 4 milliárdos forgalom után 36 250 forinton álltak a kereskedés végén, ami alig marad el a Merrill Lynch hét eleji elemzésében kitűzött 37 500 forintos célárfolyamtól. A Mol is folytatta jó szereplését, az olajpapír a nap nagy részét – eltekintve egy kis zárás előtti megingástól – 24 500 forint körül töltötte, záróára 24 195 forint lett. Az OTP is csúcson járt, 8597 forintos utolsó árfolyama 0,7 százalékkal magasabba a csütörtökinél. A BorsodChem az előző napi megingások után pénteken már nagy forgalom mellett erősödni tudott, s 2500 forinton búcsúztatta a hetet. A blue chipek közül csak az MTelekom nem tudta felvenni a ritmust, a távközlési papír kurzusa 965 forinton stagnált. Tovább erősödtek az áramszolgáltatói papírok, a Démász közel 3, az Elmű és az Émász egyaránt 0,8 százalékkal ért többet, mint csütörtökön. A nap nyertese a BIF volt, az ingatlancég részvényei egy kötésben kúsztak feljebb 7 százalékkal.
