BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra 23 000 pont felett a BUX

2005. szeptember 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra megélénkült a kereslet a vezető részvénypáros, a Mol és az OTP iránt, aminek nyomán a BUX 1,6 százalékkal, 23 108 pontra emelkedett. Az index az első egy órában még inkább esni látszott, de tíz körül fordult és innen egyenletesen ment föl egész a kereskedés végéig. A forgalom 27 milliárd forintot tett ki, amiből 10–10 milliárd jutott a Molra és az OTP-re, 3,7 pedig a hatalmas zuhanást elszenvedő BorsodChemre.
A Mol ezúttal is a napon belüli játékosok kedvence lehetett, a nap eleji esést követően több mint ezer forintot ment fel, csak az irányt kellett eltalálni. A csúcson 24 195 forintot is megadtak érte, ami ugyan nem új rekord, de közel van hozzá. A Mol háromszázalékos emelkedéséhez képest gyengécske volt az OTP a maga másfél százalékával, de napon belüli mozgások itt is bőven akadtak: nyitás után 8352 forintig esett, délután pedig a 8600 forintos határt is kóstolgatta. A szerdai ijedelemhez képest 2,8 százalékkal jött föl a Richter, s így 35 ezer forint fölött várhatja a mai nyitást. Az Egis kisebb mértékben, 0,7 százalékkal erősödött.
Hatalmas zuhanás bontakozott ki a BorsodChem piacán. A szerdai kereskedést 2650 forinton záró papírra szóló, néhány napja jellemző vételek kifulladtak, és agresszív eladásnak adták át a helyüket. A részvény 6,4 százalékot esett és 2481 forinton, nem sokkal napi minimuma felett zárt. Tovább süllyedt az FHB, lefelé araszolt a NABI és a Danubius kurzusa is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet