A korábbi tartásról csökkentésre változtatta a Mol-részvényekre vonatkozó ajánlását az Erste Bank befektetési elemzője, annak ellenére, hogy az olajpiaci kilátásokat a jövőre nézve kedvezőnek látja és a papírok célárfolyamát is megemelte 19 700 forintra a korábbi 17 850 forintról. A régiós olajcégekkel – az OMV-val, a PKN Orlennel és az Unipetrollal – összehasonlítva a Molt ítéli meg a legkedvezőtlenebbül az elemző, egyedül a magyar olajcégre vonatkozó javaslaton rontott, miközben az OMV-t és a PKN-t a korábbinál pozitívabban értékelte, felhalmozásra javasolta.
A Mol esetében a pesszimizmust – amit a piac egyelőre nem igazolt vissza, hiszen a részvények éppen tegnap erősödtek újabb 700 forintot, elérve a 24 ezer forintos záróárat a Budapesti Értéktőzsdén – az elemző szerint a Mol túlértékeltsége indokolja. Emellett azt is figyelembe vette, hogy a pozitív olajpiaci kilátások mellett a Mol számára a várható értékesítés ellenére még mindig kockázatot jelent, hogy a gázüzletág eladási folyamata nem zárult le, ráadásul ettől nem is vár hamar sikert. Így pedig a magyar olajcégnek gondot okozhat a világpiaci gázárak emelkedése és a kormányzat ellenállása a hazai gázárak emelésével szemben.
Ehhez képest a konkurenseknél pozitív lehetőségeket lát a nemrég lefolytatott akvizíciók után végrehajtandó átalakításokban. Így az OMV-nél szerinte 2008-ig a román Petrom lesz a profitnövekedés motorja, miközben a PKN Orlen az Unipetrol átalakításából szerezhet plusznyereséget.
A Mol olajhoz kapcsolódó üzleteiben ugyanakkor nem lát problémát az elemző, az olajpiaci környezetet kedvezően ítéli meg a jövőre vonatkozóan is. Emiatt a társaságtól 2005-re majd 2900 forintos eredményt vár részvényenként, több mint 500 forintot emelve korábbi 2303 forintos várakozásán. A következő három évre is valamivel 2000 forint feletti eredményt vár részvényenként. Ehhez az idei évre átlagosan 55 dolláros Brent olajárat (ez később sem csökken 50 alá), 4, illetve később 3 dolláros Ural–Brent árkülönséget és 200 forint körüli dollárárfolyamot feltételez.
