A Rába Rt. tegnapi bejelentése szerint távozik a társaság igazgatóságából Jancsó Péter, Bajnai Gordon és Küllői Péter. Bajnai a NAPI Gazdaság érdeklődésére a Wallis nyári kiszállásával indokolta távozását. Küllői egyéb irányú elfoglaltságára hivatkozva mond le megbízatásáról. A társaság október 20-ra rendkívüli közgyűlést is összehívott, ezen az új igazgatósági tagok választása mellett napirenden szerepel az alapszabály módosítása is, benne az igazgatóság működésére vonatkozó pontokkal.
A Rába még június végén tájékoztatott arról, hogy a Wallis-csoport érdekeltségi körébe tartozó Rába Investment Ltd-értékesítette papírjait a Westbay Holdings Ltd.-nek. Azt egyelőre nem tudni, hogy ez a tulajdonosváltás áll-e az igazgatóság átalakításának hátterében, mindenesetre a félév végi adatok szerint a Rábának három nagyobb tulajdonosa is volt a Rába Investmenttel egy székhelyre bejegyzett Westbayen kívül. Az EBRD és a DRB Hicom Group egyaránt 11,52 százalékos befolyással rendelkezett, míg Győr város önkormányzata 7,63 százalékkal.
