Izgalmas napnak lehettek tanúi tegnap azok, akik a Budapesti Értéktőzsde kereskedését figyelték. Az index több mint 850 pontos napon belüli mozgása sokak számára szívderítő vagy elszomorító, de az is biztos, hogy bizonyos időszakokban mindkét oldalnak lehetett oka izgalomra. A hatalmas mozgás, aminek eredményeképpen végül alig 99 pontos indexveszteséggel fejeződött be a kereskedés, a forgalomra is megtette hatását: több mint 36 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a parketten.
A nap főszereplője mindenféleképpen a Mol lett. A Tupras privatizációjáról lemaradt társaság részvényeinek ára szokatlanul széles sávban ingadozott, pontosan 2000 forint volt a különbség a napi minimum- és maximum- ár között, a napon belüli kereskedők vélhetően nagy örömére. A záróár az intenzív kereskedés végén bekövetkezett árzuhanás hatására mintegy másfél százalékkal lett alacsonyabb az előző napinál.
A forgalomra az OTP-részvény tulajdonosainak sem lehetett panaszuk, és a napon belüli ármozgás is meghaladta a száz forintot, a záróár viszont megegyezett az előző napival.
A legfőképpen a Mol által előidézett indexcsökkenés mellett azonban nyertesei is voltak a napnak: a Borsodchem például közel 4 százalékkal erősödött, majd másfél milliárdos forgalom mellett. A gyógyszerrészvények piacán vegyesen mozdultak az árfolyamok, a Richter kurzusa kevesebb mint egy százalékkal csökkent, az Egisnek viszont 2,4 százalékkal javult a megítélése. Szokatlanul nagy volt a forgalom a Démász piacán, ahol egyértelműen a vevők megnövekedett érdeklődése hajtotta fel az árat közel 3 százalékkal, 18 ezer forintig.
