A BUX hétfőn ott folytatta, ahol pénteken abbahagyta. A tovább menetelő index egyszázalékos emelkedéssel új zárócsúcson,
22 910 ponton végzett, de a nap folyamán
23 156 ponton is járt. A forgalom közepesen erős volt, 17 milliárd forintot tett ki.
Ezúttal a Mol és a Richter húzta az indexet, a legnagyobb, 2,6 százalékos emelkedést a török akvizícióról lemondani kényszerült olajtársaság részvénye mutatta fel. A napot 23 500 forint környékén töltő részvényt az utolsó percekben 23 705 forintra rántották fel. A Richter csak a kereskedés elején volt egy kicsit 35 ezer forint alatt, majd ezt a szintet elsöpörve meg sem állt 36 ezerig. Miután ezt már a délelőtt elérte, a nap hátralévő részében lassan lefelé csordogált, és kétszázalékos pluszban, 35 295 forinton fejezte be a kereskedést.
Nagyon jó kezdés után végül változatlan áron zárt az OTP. A bankpapír napközben 8500 forint fölött is forgott, zárás előtt 8400 forintról esett néhány perc alatt a pénteki 8300-as szintre.
A Magyar Telekomot is magával ragadta a hangulat, ám nála csak fél órát tartott az emelkedés. A nap első felét 990, a másodikat 980 forint körül töltötte, s itt is zárt.
Az Egis is megpróbálta felvenni a tempót, de végül minimális emelkedéssel fejezte be a napot. Nagy forgalom mellett másfél százalékot erősödött az FHB, a BorsodChem-jegyzés alacsonyabb érdeklődés mellett alig változott.
A határidős BUX minimális, de pozitív kamattartalom mellett 22 935 pontról várja a mai nyitást.
