BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kitörés napja BUX-rekorddal

2005. szeptember 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hét utolsó napja volt a legmozgalmasabb a BÉT-en, az OTP-nek végre sikerült a nyolcezres szint áttörése. Az index óriási, 731 pontos, vagyis 3,33 százalékos emelkedést követően történelmi csúcson zárt. A 22 675,67 pontos rekordhoz az összes vezető részvény hozzájárult, de a Mol és az OTP volt a húzópapír. A forgalom 26,7 milliárd forintot tett ki.
Számos próbálkozás után az OTP nyitásban áttörte a nyolcezres szintet, de a korábbi visszaesések miatt a befektetők csak 8200 körül merték ezt elhinni. Erre összesen 50 percet kellett várni, és a nap hátralévő részében a vevők már nem is engedték a 8200-as „mélységbe”. A 8385 forintos napon belüli és 8300-as zárócsúccsal és 15 milliárdot közelítő forgalommal ez a nap kétségkívül az OTP-é volt. A legnagyobb, 4 százalékos emelkedést viszont a Mol könyvelhette el, a Tupras-árverés közeledtével 23 ezer forint fölé emelkedett az árfolyama, miközben két fanyalgó elemzői minősítés is megjelent róla. Nagyon szépen szerepelt a Richter, 34 625 forintos rekordáron zárt, s ennél napközben csak 50 forinttal volt följebb. Az Egis iránt is volt kereslet, de ezúttal lemaradt szektortársához képest, 19 200 forint fölé csak időszakosan ment. A Magyar Telekom keresi a helyét, a befektetők a legutolsó megjelent célár irányába, vagyis fölfelé látták az irányt.
A BorsodChem is a kisebb emelkedők között foglalt helyet 1,8 százalékával, míg az FHB-nak kifejezetten jót tett az OTP erősödése, 3 százalékkal, 1620 forintra drágult.
A kisebbek közül tovább araszolt fölfelé a Globus, míg a Pannon-Flax ezer alá esett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet