BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vételen az MTelekom a K&H-nál

2005. szeptember 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A K&H Equities megkezdte a Magyar Telekom követését, s 1150 forintos célár mellett vételi ajánlással látta el a papírt. Miközben a társaság üzleti teljesítménye nem tér el jelentősen a versenytársakétól, erős cash- és osztalékhozama azok fölé emeli, ami előbb-utóbb a részvényárfolyamban is tükröződni fog – olvasható az elemzésben. A jelentést készítő szakember véleménye szerint ez eddig az akvizíciós kockázat, illetve az osztalék jövőbeni bizonytalansága miatt nem történt meg. A Magyar Telekom árbevétele 2010-ig összesen 6 százalékkal nő majd. Az elemző meggyőződése szerint 2007-ig van még lehetőség egy újabb költségcsökkentésre, ami alapján a társaság a későbbiekben képes lenne 100 forintos osztalék kifizetésére is, ám az elemzés csak 80 forinttal számol, ezzel is csak 2006-tól.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet