BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Stabilizálódó árfolyamok

2005. szeptember 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyugodt napot tudhat maga mögött a BÉT részvénypiaca. A délelőtt még gyengélkedő BUX a nap végére magához tért, és 59 pontos emelkedéssel 21 945 ponton zárt. A forgalom a múlt heti tűzijáték után lecsendesedett, alig haladta meg a 15 milliárd forintot.
A Mol és az OTP öt-ötmilliárd forint értékben forgott, míg azonban az OTP piacán a vevők voltak többen, a Mol ingadozó teljesítményt mutatott. A bankpapír kisebb döccenőkkel emelkedett és zárás előtt elérkezett a nyolcezres határ alá. Az utóbbi két hétben innen általában lefordult, kérdés, most is annyi eladót indít-e be a nyolcassal kezdődő árfolyam. A Mol háza táján a Tupras, a gázüzletág, a csökkenő üzemanyag-fogyasztásról szóló hírek okozhattak bizonytalanságot, az árfolyam a délelőtti
21 700-as leöntést leszámítva 22 ezer körül ingadozott, majd zárás előtt ismét egészségesebb szintre, 22 200 forintra emelkedett.
A szerdai esés után stabilizálódott a Magyar Telekom árfolyama, a 965 forint körüli számos nagy blokk-kötésnek köszönhetően a forgalma átlagon felüli, 3,3 milliárd forint lett.
A gyógyszeriparban is az optimisták kerekedtek felül, az Egis ismét lendületesen elindult a 19 ezres szint felé, a Richter pedig
33 600-ig erősödött. A kisebbek közül a Globus erősödött dinamikusan, ami kis híján féktelen szárnyalásba csapott át, ekkor azonban megjelentek az eladók. A konzervpapír így is 3,6 százalékkal drágult. Nagy forgalom mellett tovább erősödött a BUX-várományos Erste top pick Synergon is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet