Brókerértesülések szerint a Mol nem akar Törökországban nyilvános ajánlatot tenni a Tupras olajvállalat tőzsdén forgó részvényeire, ha a versengő kilenc olajtársaság közül ő lenne az, amelyik megveheti az állami kézben levő 51 százalékos részvénycsomagot. A magyar olajtársaság állítólag külön kérte, hogy tegyenek vele kivételt, és ne kelljen az egyébként szigorú török felvásárlási szabályoknak eleget tennie (már a 25 százaléknyi tulajdonszerzés is ajánlatköteles, és ezt követően minden további 10 százalékpontos növekedés esetén ajánlatot kell tenni). Az ajánlatot a korábban megszerzett részvények árfolyamával megegyező áron kell tenni.
A Tuprasért versenyző illusztris mezőnyben, ahol az olajipar nagyágyúi is jelen vannak, nagy összegekre lehet szükség (a Tupras esetében már a 3 milliárd dollárt is elérik a becslések az 51 százalékos csomag várható árára) a győzelemhez, és ezért nem akar az olajcég a vételárral közel megegyező összeget nyilvános ajánlatra fordítani. A döntést hétfőn, a televízió által is közvetített árverés után hozzák meg.
Lapzártánkkor a Mol illetékesei cáfolták a megjelent értesüléseket. Kijelentették: győzelem esetén a törvénynek megfelelően ők is ajánlatot tennének.
