BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP és az ING az elsődleges forgalmazók élén

2005. szeptember 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tőzsdei és Keler-adatok alapján az első félévben az OTP Bank Rt. volt a magyar államkötvények legnagyobb elsődleges forgalmazója – derül ki az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) összeállításából. (A rangsort az aukciókon forgalmazott állampírok futamidőből súlyozott értéke alapján határozzák meg.) Az OTP az ING Bankot, az MKB Rt.-t., a Deutsche Bankot és a HVB Bankot előzte meg ebben a piaci szegmensben. Az első öt forgalmazó piaci részesedése 66 százalékos volt. A diszkontkincstárjegyek esetében az ING vezette a listát, itt a képzeletbeli dobogóra még az Erste Bank Befektetési Rt. és az OTP állhatott fel. Ebben a kategóriában negyedik lett a 11 elsődleges forgalmazó közül a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Rt. A K&H-val kiegészülő 5 nagy a diszkontkincstárjegyek 64 százalékát forgalmazta. Az intézményi befektetők szerepe nőtt, míg a nominális kamatláb csökkenésére érzékenyen reagáló lakossági kereslet csökkent – jelentette ki Borbély László András, az ÁKK általános vezérigazgató-helyettese. Az ÁKK rövid távú tervei közé tartozik a másodpiac továbbfejlesztése, amely jótékony hatással lehet a papírok likviditására. Ehhez kapcsolódóan vizsgálják a Keleren kívüli, elsősorban londoni másodpiaci kereskedelmet is. Bár az államadósság-kezelő vezetése a második félévben is óvakodni fog az előre bejelentett kibocsátási naptártól való eltéréstől, ám ha „helyzet” van – főleg a diszkontkincstárjegyek esetében – elképzelhető valamelyes kínálatszűkítés, elsősorban a privatizációs bevételektől és a hiánytól függően.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet