Hektikus kereskedés után mindössze 10 pontos emelkedéssel zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A 17,6 milliárd forintos részvényforgalomból 5,4 milliárdnyi jutott a Mol-részvényekre és 7,1 milliárdnyi az OTP-re. Az index napközbeni elhalálozó, majd magához térő kígyó formájáról a Mol gondoskodott. Az olajipari cég papírjai a nap nagy részét enyhe pluszban töltötték, csak a kora délután folyamán csúszott be árfolyamuk az előző napi záróár alá. A gázüzletág eladásával kapcsolatos versenyhivatali bonyodalmakról szóló hírek fél négykor kirántották a papír alól a talajt, s kurzusa percek leforgása alatt esett 22 400 forint környékéről 21 900 forintig. Itt is maradt egészen zárásig, az utolsó másodpercekben azonban egy szereplő kitépte az összes eladót az olajrészvény könyvéből, s ennek köszönhetően a záróár 22 450 forint lett, ami mindössze félszázalékos csökkenésnek felel meg. A BUX a Mol útját követve megjárta a 21 700 pont alatti régiókat is, a pozitív zárás a nap végi Mol-vételeknek volt köszönhető.
Az OTP-t egy nap eleji kisebb visszaesést követően stabilan vásárolgatták, ez egyszázalékos emelkedéshez volt elég. A Magyar Telekom árfolyamát viszont egy elemzői leminősítést követően egészen 960 forintig, két százalékkal küldték lejjebb az eladók. A gyógyszerrészvények fél-egy százalékkal drágultak, a BorsodChem stagnált.
Miután az Erste kedvezően nyilatkozott a Synergonról és kiderült, hogy indexpapír is lesz, a befektetők ráharaptak a részvényre, s közel 5 százalékkal küldték magasabbra árfolyamát.
