Több száz pontos mozgás és tizenhétmilliárdos forgalom mellett az előző napihoz képest változatlan szinten zárta a kereskedést a Budapesti Értéktőzsde indexe. Az eséssel kezdődő kereskedést már a nyitást követő második órában optimizmus váltotta fel, az index alig néhány perc alatt küzdötte le az addig felgyülemlett tetemes mínuszt, tartósan az előző napi szint fölé azonban nem tudott kerülni.
A parkett vezető párosa iránt tegnap nagyjából kiegyenlített volt az érdeklődés, a Mol hét, az OTP hatmilliárd forint értékben cserélt gazdát. Az árak alakulása szempontjából azonban már jelentősen különbözött a helyzet, míg a bankrészvényre erőteljes vételi érdeklődés mutatkozott, ami az árfolyamot a nap végére több mint 3 százalékkal megemelte, a Mol esetében inkább az eladók domináltak.
Visszaesett a Richter, a nagyobbik gyógyszergyár árfolyama közel két százalékkal lett alacsonyabb, miközben az Egis változatlan árszint mellett cserélt gazdát.
A bankpapíroknak jó napjuk volt, az FHB áremelkedésének mértéke ugyan nem érte el az OTP-ét, de így is meghaladta a 2 százalékot. Ezzel szemben a Magyar Telekom nem szerepelt jól, részvényei közel két százalékkal estek az állampapírpiacon bekövetkezett hozamemelkedéssel párhuzamosan.
A kisebb társaságok közül a Pannonplast és a Synergon esett számottevőbben, de kevés örömre akadt okuk a Fotex tulajdonosainak is. Érdekes fejlemény volt viszont, hogy az állampapír-piaci hozamemelkedés ellenére az alapvetően osztalékfizetésre árazott Zwack árfolyama négy százalékot emelkedett.
