Semmi sem szabott gátat pénteken a bika tombolásának a Budapesti Értéktőzsdén, rekordforgalom mellett folytatták száguldásukat a blue chipek, újabb rekordmagasságba hajtva ezzel az irányadó indexet. A BUX napközben átlépte a 22 800-as szintet is, innen azonban visszafordult, s 22 369 ponton zárt, azonban ez is több mint 2,3 százalékos emelkedés csütörtökhöz képest. Egy hét alatt ezzel 1233 pontot, azaz 5,8 százalékot erősödött a mutató. A forgalom az index pontértékéhez hasonlóan rekordnagyságú volt, meghaladta a 46,5 milliárd forintot, megdöntve ezzel a 45,3 milliárd forintos februári csúcsot. Ez jórészt a két nagy papír, a Mol és az OTP hatalmas forgalmának volt köszönhető, előbbivel 18,3, utóbbival 17,1 milliárd forint értékben kereskedtek.
Az olajpapír mindjárt a kereskedés elején folytatta előző napokban elkezdett száguldását, s kora délutánig 24 445 forintig ugrott fel a csütörtöki 22 795 forintos záróárról. A kereskedés végéig 23 655 forintig esett vissza az ára, de még ez is 3,7 százalékos emelkedést jelent. Az OTP-kurzus is dél és délután kettő óra között tetőzött, 8100 forinton. Innen a bankpapír is lefelé indult, jegyzése egészen 7852 forintig csúszott vissza. A blue chipek közül a Richter lett a nyerő, a független gyártó papírjai több mint 5 százalékkal kerültek többe a pénteki záráskor, mint csütörtökön. A 33 795 forintos záróár a Moléhoz hasonlóan rekordot jelent. Az Egis is nekigyürkőzött, a kisebbik gyártó árát azonban 19 200 forintról visszaküldték 19 000 forintra, így nyeresége „csak” 2,4 százalék lett.
A Fotex jegyzése is megugrott 4 százalékkal, az ingatlancég részvényei 215 milliós forgalom után 347 forinton búcsúztatták a hetet.
