BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb BUX-rekord a Mol hátán

2005. szeptember 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csillapíthatatlan étvággyal vettek meg minden Mol-részvényt tegnap a befektetők, így az olajipari papír közel ötszázalékos emelkedésének hátán újabb történelmi csúcsra kapaszkodott fel a BUX. A kereskedés közel kétharmad részt a Molról szólt, az olajpapír 21,68 milliárd forintos forgalom mellett zárásra
22 795 forintra drágult. Persze nem ez volt a napi maximuma, a kereskedés vége előtt negyedórával – vélhetően ebben shortzárások is szerepet kaptak – 23 275 forintig nyargalt az árfolyam, ezen a szinten egy-két nagyobb csomag is gazdát cserélt. Az index decemberi lejárata csak 21 692 ponton zárt, míg a prompt mutató 21 851 pontot mutatott fél ötkor. Az összesített részvényforgalom is figyelemre méltó volt, meghaladta a 35 milliárd forintot.
A nap egyik kisebb vesztese az OTP lett. A nap elején még ugyan ezt is agresszívan vásárolták, 8049 forintig hajtva fel, itt azonban már az eladók is lendületbe jöttek, s záráskor csak 7760 forinton állt a részvény. Az MTelekom folytatta kis ingadozását 1000 forint körül, tegnap épp az eladók kerekedtek felül, így 995 forinton zárt, ami félszázalékos csökkenést jelent.
A gyógyszerszektort viszont szerették a vásárlók, az Egis és a Richter is egy százalékot meghaladó mértékben drágult normális forgalom mellett. A BorsodChem stagnált. A két Forrás közül tegnap az osztalékelsőbbségi szerepelt jobban, minimális kötésszám mellett közel 5 százalékkal ment fel.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet