BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkeemelés egy Skoglund-leányban

2005. augusztus 31. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Skoglund Befektetési Rt. tegnapi bejelentése szerint megemelte a Budatétény Projekt Ingatlanhasznosító Kft. jegyzett tőkéjét. A 3 millió forintos jegyzett tőkéjű Kft. 24 millió forintot kap, ennek fele tőketartalékba kerül, az alaptőke pedig a tőkeemelés után 15 millió forint lesz.
A tőkeemelésre azért volt szükség, mivel a cégnek egyelőre nincsenek bevételei, viszont működési költségei igen, s így tudott eleget tenni a jogszabályi előírásoknak – mondta Demeter Zsolt, a Skoglund Holding igazgatóságának elnöke a NAPI Gazdaságnak. A Skoglund Holding összeolvadása a Sasad Rt.-vel egyébként változatlanul parkolópályán van. Az összeolvadásról szóló közgyűlési döntés cégbírósági bejegyzését még az év elején támadta meg a Fővárosi Ítélőtáblán egy azt ellenző részvényes, s az Ítélőtábla döntéséig felfüggesztette a folyamatot. A Skoglund egyelőre nem tud arról, hogy kitűzött-e már tárgyalást az Ítélőtábla az ügyben, a folyamat elhúzódása azonban az elnök szerint hátráltatja a különböző projektekbe történő tőkebevonást.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet