Nagy számban sorakoztak fel a vevők a tegnapi kereskedés során, a forgalom 25 milliárd forint felett alakult. Úgy tűnik azonban, hogy a keddi BUX-rekord az eladóknak is jelt adott a cselekvésre, így a lelkesedés csak arra volt elég, hogy a BUX 81 pontot csökkenjen – persze egy 450 pontos emelkedés után ez sem rossz. Az első fél óra 21 922 pontos BUX-csúcsot hozott (270 pontos plusz), amit meredek zuhanás követett 21 500 pontig, s két óra alatt a piac már 10 milliárdos forgalomnál tartott. Délutánra lassan magukhoz tértek a blue chipek, aztán az amerikai piac nyitásával egy időben jött az újabb drasztikus eladási hullám, ami a forgalmat felpörgette, a BUX-ot pedig 200 ponttal lejjebb taszította. Az utóbbi időben húzópapírnak kikiáltott OTP egyáltalán nem mutatott biztató képet, a 8140 forintos napi és történelmi maximum után 7850 forinton zárt, másfél százalékos esést követően. Helyette sokkal inkább a Mol tűnt erősnek, amely 21 730 forintos csúccsal búcsúzott, s forgalma is jóval meghaladta a bankpapírét. A Telekom-vevők ugyan egyáltalán nem szaporodtak meg, az eladók viszont igen, így elég nehéz volt a nap végére ezer forintra visszatenni a napközben inkább 995–998 forinton hullámzó papírt. A Richter nagyon szépen ívelt felfelé 32 400 forintig, a tündöklés azonban nem tartott sokáig, 31 510 forintra ütötték vissza a nagyobbik gyógyszergyártó papírját, amely nagy forgalom mellett így egyszázalékos csökkenéssel zárt.
