Egész napos emelkedés után az előző naphoz képest majd’ 2,2 százalékkal, 463 ponttal magasabban fejezte be a kereskedést a Budapesti Értéktőzsde. A forgalom megközelítette a 16 milliárd forintot, a blue chipek mindegyike – a BorsodChemet leszámítva – a pozitív tartományban fejezte be a napot. A legintenzívebb kereskedés a Mol piacán folyt, az olajtársaság részvényei 3,45 százalékkal a legnagyobb emelkedést érték el hétmilliárdos forgalom mellett, a 149 ezer forintos forgalmú Humetet nem számítva.
Az OTP piaca jóval visszafogottabb képet mutatott, a 7970 forintos záró árfolyam másfél százalékos emelkedést jelent, a forgalom pedig nem érte el a négymilliárdot sem. Szokatlanul élénk kereskedés folyt viszont a Richternél, amely közel három százalékkal magasabb áron fejezte be a kereskedést, forgalma meghaladta a kétmilliárdot. Szerényebb teljesítmény jellemezte az Egist, de lépést tartott a BUX-szal.
Élénk kereskedés folyt a Magyar Telekomnál is, három éve most először zárt az ezerforintos határ felett. A BorsodChem másfél százalékot meghaladó mértékű árfolyamesést szenvedett el.
A kisebb részvények közül a Graphisoft megítélése 2,6 százalékkal javult, a Synergon és az econet piaca teljesen csendes volt, a kicsi Freesoft viszont tőle szokatlan, 4 milliót meghaladó forgalom mellett több mint 3 százalékot javult.
