BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekszik a Rába FÁK-exportja

2005. augusztus 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi nyolcmillió dollár után az idén 12,7 millió dollárra nőhet a Rába-csoport FÁK-országokba irányuló exportja – jelentette be tegnap a győri társaság. A nemrég zárult moszkvai nemzetközi járműipari kiállításon a Rába bemutatta saját fejlesztésű midibuszhajtásláncát és főhajtóműveit. A midibuszalvázak vevője Oroszországban a RusPromAvto-csoport. A RusPromAvtóval egyébként tavaly márciusban írt alá közös szándéknyilatkozatot a Rába a szorosabb együttműködésről. Az exportárbevétel növekedéséhez persze hozzájárul az a 260 darab futómű is, amelyet az orosz TROLZA vállalatnak szállítottak le az első félévben. A TROLZA a futóműveket azokba a trolibuszokba építette be, amelyeket Moszkva város önkormányzatának értékesített. Ezenkívül a Rába tavalyi közlése szerint a moszkvai tömegközlekedés korszerűsítésére szánt új buszok jelentős részébe is Rába futóműveket építenek be.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet