A londoni tőzsde tegnapi zárva tartása meglátszott a budapesti piac teljesítményén is. A BÉT-en mindössze 8,4 milliárd forint értékben kereskedtek részvényekkel, s az index – bár napközben ennél vagy 100 ponttal magasabban is állt – végül mindössze 55 pontos emelkedéssel, 21 190 ponton fejezte be a napot. A BUX decemberi lejáratának kamattartalma változatlanul a negatív tartományban mozog, az elszámolóár valamivel több mint száz ponttal lett alacsonyabb a prompt értéknél.
A forgalom gyakorlatilag három papírnak, a Molnak, az Mtelekomnak és az OTP-nek volt köszönhető. A legélénkebb a Mol kereskedése volt, a Katrine hurrikán nyomán ismét egekbe szökő olajárak láthatóan ébren tartják a befektetők érdeklődését a részvény iránt. A papír 20 730 forintra drágult 3,2 milliárdos forgalom mellett, ez újabb 2 százalékos emelkedést jelent. AZ OTP nem tartotta a lépést, közel egy százalékkal lett olcsóbb, s 7850 forinton zárt. A nap elején folytatódott a Magyar Telekom emelkedése, a távközlési részvény árfolyama 1007 forinton tetőzött. A kereskedés végére azonban 990 forintig csúszott vissza, ez félszázalékos csökkenést jelent péntekhez képest.
A gyógyszerrészvények piaca kihalt volt, Richterből alig 350, Egisből 125 millió forintnyi cserélt gazdát. Előbbire fél százalékkal a pénteki záróár felett, utóbbira 1,2 százalékkal ez alatt született az utolsó kötés. Lefelé mozdult el a BorsodChem jegyzése is, a vegyipari részvény 2556 forintra csúszott viszsza.
