Teljes tanácstalanság uralkodott el a befektetőkön, legalábbis ez látszik a vezető részvények tegnapi áralakulásából. Jó hír, hogy a magyar részvénypiactól valószínűleg nem fordultak el a külföldi intézmények – a forgalom 14,5 milliárd forint volt –, csak az nem dőlt még el, hogy venni vagy eladni kellene inkább. A BUX 80 pontos emelkedéssel kezdett, amiből hamarosan 400 pontos mínusz lett. A kereskedés hátralévő részében az index az eséssel és az emelkedéssel is többször megpróbálkozott, majd végül 0,7 százalékos mínuszban, 20 875 ponton zárt.
A nap elején még tartott a szerdai optimizmus, a Mol 20 ezer forint felett is forgott, majd egy hirtelen kanyarral 19 500 forintig döntötték le; a nap hátralévő részében ideges vételek és eladások váltották egymást. Hasonló pályát írt le az OTP is, azzal a különbséggel, hogy egyszer sem került pluszba, vagyis 7900 forint fölé. Itt a harc a 7800 forintos szint körül folyt, s végül 7800-on végződött.
Kiegyensúlyozottabbnak tűnt a Magyar Telekom piaca, a 980–990-es sávban a vételi oldal volt stabil, tíz forinttal feljebb meg az eladói. A Richter és az Egis alacsony forgalom mellett 0,8 százalékot esett. A BorsodChem élénkebb üzletmenet mellett visszatért a 2570 forintos árszintre.
Nagyon szépen alakult viszont az FHB- és a Graphisoft-kereskedés, mindkét részvény komoly forgalom mellett tudott két százalékot meghaladó erősödést felmutatni úgy, hogy napi maximumuk közelében zártak. Erősödtek a Forrás-sorozatok, a törzsrészvény 3,5 százalékkal ment feljebb.
