Alacsony forgalom és csökkenő árak jellemezték volna a Budapesti Értéktőzsde keddi kereskedését, ha az utolsó egy óra nem hozott volna gyökeres változást. Az amerikai tőzsdenyitással egy időben azonban megjöttek a vevők a piacra és az addig a negatív tartományban tartózkodó index hirtelen lendületet kapott. Majd 300 pontot emelkedett a hátralevő egy óra alatt, így végül majd 170 ponttal az előző napi záróértéke fölött fejezte be a kereskedést. A forgalom nem érte el a 11 milliárd forintot.
A kereskedés motorját a Mol jelentette, az olajtársaság részvénye közel két százalékkal erősödött és egymaga adta a napi forgalom majd felét. Az OTP iránt már jóval kisebb érdeklődés mutatkozott, mind forgalma, mind áremelkedésének aránya kevesebb mint fele volt a Molénak, így is 7800 forint fölött zárt azonban a papír.
A gyógyszerrészvények közül csak a Richter szerepelt jól, több mint egyszázalékos emelkedéssel, miközben az Egis ára még a nap végi hajrá után is majd egy százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi szint. Mindkét papírból alig néhány száz millió forintnyi forgott, miközben a BorsodChem tőle szokatlan, 1,3 milliárd forintos értékben cserélt gazdát, emelkedni azonban csak minimális mértékben tudott.
A kamatcsökkentési várakozások tegnap már javítani tudták a MagyarTelekom megítélését, az árfolyam hajszállal a 960 forintos szint alatt megállt, de a nap folyamán ennél olcsóbban is hozzá lehetett jutni. Csökkent a lelkesedés a többi osztalékpapír iránt is, a Démász több mint két százalékkal esett és esés következett be az Émász és az Elmű piacán is.
