A horvátországi elemzők egyre pesszimistábban ítélik meg az INA idei további privatizációjának esélyeit. A Reuters az állami privatizációs alap vezetője, Damir Ostovic múlt heti menesztése kapcsán kérdezte az elemzőket. Az általános vélemény szerint a horvát privatizációs folyamat átláthatatlansága és a korábbi rossz tapasztalatok miatt minden állami eszköz eladása politikai vihart kavar, és egy-egy döntést gyakran vissza is kell vonni. Komoly ügylet eddig ezért egyedül az INA 25 százalékos csomagjának Molnak történő eladása volt. Az olajcég privatizációjának folytatására azonban idén kevés az esély, pedig ez az államot újabb hitelek felvételére kényszerítené – mondotta Hrvoje Stojic, a Hypo Alpe-Adria-Bank elemzője.
