BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedés kis forgalommal

2005. augusztus 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénteki esés mértékével nagyjából megegyező emelkedéssel kezdte a hetet a BÉT részvénypiaca, a BUX 1,64 százalékkal erősödve
20 615 ponton zárt. A blue chipek közül különösen a Mol jeleskedett, de jól szerepelt az Egis is. A forgalom 8,6 milliárd forintot tett ki, vagyis kevesebb mint fele volt a péntekinek.
A legnagyobb, négymilliárdot meghaladó forgalma a Molnak volt. Az olajpapír fokozatosan erősödve nap végére már 450 forinttal állt magasabban a péntekinél. A Mol 2,4 százalékos drágulását több-kevesebb lemaradással követte a többi vezető részvény. Ez legjobban az Egisnek sikerült, amely kétszázalékos erősödéssel megközelítette a 18 ezer forintos szintet. Az OTP egész nap fölfelé araszolt, bár az érdeklődés korántsem mutatta a megszokott erőt. Így fordulhatott elő, hogy az utolsó néhány másodpercben 50 forinttal esett az árfolyama, a még így is 1,7 százalékos emelkedést jelentő 7780 forintra.
A Magyar Telekomot 965 forintig röpítette el a kamatdöntés, de a zárás itt is gyengébben sikerült. A Richter piacát alacsony forgalom mellett volatilis kereskedés jellemezte, végül emelkedett valamicskét.
Az osztalékpapírok érthetően remek napot zártak, az Elmű öt, az Émász három százalékkal, a Démász másféllel drágult, s a Zwack is felfelé kapaszkodott. Kifejezetten jó formában volt a Graphisoft, jól szerepelt a NABI és a Globus is. A megszokottnál alacsonyabb forgalom mellett 2600 forinthoz közelített a BorsodChem, a Rába viszont továbbra sem tudott 750 forint fölött zárni.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet