BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olajozott zuhanás

2005. augusztus 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét végére is maradt a negatív hangulat a BÉT részvénypiacán. A BUX nagy eséssel kezdett, majd lassú csordogálással telt a nap nagy része. Zárás előtt aztán újra felgyorsultak az eladások, a BUX értéke a leggyengébb pillanatában 493 pontos mínuszt mutatott, de zárásra felhúzták, így 362 pontos csökkenéssel fejezte be a napot. A forgalom is jelentős volt, 19 milliárd forint értékben forogtak részvények.
Az egész piacot érintő eladói nyomás különösen erős volt a korábbi emelkedés vezető papírjánál, a Molnál. Az olajpapír 2,6 százalékkal zuhant, a 19 ezer forintos szinten megjelenő erős vételek nem tudták felszívni a pénteken eladásra szánt mennyiséget, így 18 810 forinton is járt a nemrég még 21 800-as csúcson forgó részvény. A záróár a napi minimumnál nem sokkal magasabb 18 900 forint lett, miközben a Mol-részvények forgalma meghaladta a tízmilliárd forintot.
Kisebb lendülettel ugyan, de jelentősen gyengült az OTP is, a bankpapírra 7566 forintos mélypont után 7650 forinton – kétszázalékos mínuszban – kötötték az utolsó üzletet. Az 5,5 milliárdos forgalmú OTP-vel aztán meg is szakadt a nagy forgalmú papírok sora. A Richter viszonylag csekély, 0,6 százalékos csökkenéssel megúszta, az Egis viszont úgy esett 2,3 százalékot, hogy a nap végén jó 200 forinttal emelkedett az árfolyama. Az eladási hullám alól a Magyar Telekom sem tudta kivonni magát, 1,7 százalékkal, 946 forintra gyengült. A nap nyertese a technológiai szektor volt: a Graphisoft 2,2, a Freesoft 3,3 százalékkal erősödött.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet