Augusztus 5-én jelentette be az amerikai értékpapír-felügyelet (SEC) először, hogy a két nappal korábban nyilvánosságra hozott Reebok–Adidas akvizíció kapcsán gyanús opciós és részvényügyleteket észlelt. A gyanúsított egy Split környéki kisvárosban élő 63 éves horvát nyugdíjas hölgy, Sonja Anticevic – korábban fehérneműgyári dolgozó –, akinek több mint 2 millió dollárját zárolták (róla annyit tudni, hogy nem a Reebok alkalmazottja). Péntekre az összeg már 6 millió dollárra nőtt és újabb nyolc ember ellen emeltek vádat, így a nagynéni exbróker unokaöccse ellen is. A vád szerint az érintettek, akik között New York-i, németországi és horvátországi lakosok is vannak, Reebok-részvényeket, illetve azokra szóló vételi opciókat vásároltak augusztus 1-jén és 2-án.
Harmadikán azután megszületett a tőzsdei bejelentés, a Reebokot 3,8 milliárd dollárért megveszi az Adidas–Salomon AG. A bejelentés napján a részvények árfolyama már a nyitáskor elérte az 57,4 dolláros szintet, ami 13,45 dollárral haladta meg az előző napi záróárat (közel 30 százalékos emelkedés), és ami után az idős hölgy azonnal le is zárta jó pillanatban vásárolt opcióit, így 130 ezer dollár befektetéssel több mint 2 millió dollár nettó profitot ért el. Ebből az összegből szinte rögtön el is kívánt utalni 870 ezer dollárt Salzburgba.
Az idős hölgy egy online brókercégnél, a Cybertrader Inc.-nél nyitott számláján végezte a tranzakciókat. Így a hatóságok a részvénypiacokról állítása szerint mit sem tudó és megbízásokat sem adó idős hölgyről nem is tudják, hogy ő volt-e a valódi megbízó – a jelenlegi feltételezések szerint sokkal inkább az Amerikában élő volt bróker unokaöcs (David Pajcin) állt a tranzakció hátterében. A nyolc vádlott mellett a hivatal bizonyos meg nem nevezett személyeket is gyanúsít, ők egy osztrák brókercégnél – Direktanlage.at AG – adtak megbízást ugyanilyen ügyletekre.
