BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyógyszert vették, az olajat öntötték

2005. augusztus 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy jó kis hullámvasutazást követően mindössze 14 pontos emelkedéssel zárta a kereskedést tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A nap végén 20 646 ponton álló BUX a nyitás után röviddel a 20 700 pontot is érintette és a kereskedés folyamán egy időre 20 500 pont alá is benézett. Az index decemberi lejárata hasonló pályát írt le, mint a prompt mutató, azonban a határidős piac továbbra sem emésztette meg az elmúlt napok emelkedését, így a kamattartalom negatív maradt. A részvényforgalom továbbra sem volt kiemelkedően magas, 12,7 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények.
A vezető papírok árfolyama meglehetősen eltérő görbét írt le a nap folyamán. A Molt gyakorlatilag a kereskedés elejétől a végéig öntötték, a blue chip gyorsan elérte a 19 400 forint körüli szintet, s kisebb ingadozások után végül itt is fejezte be a kereskedést, ez 2,3 százalékkal alacsonyabb, mint szerdai záróára.
A Richter ezzel szemben folyamatosan erősödött, a gyógyszerrészvény az előző napi zuhanásból magához térve tegnap már 30 780 forinton zárt, ami 2,6 százalékos emelkedést jelent. Az Egis jegyzése viszont gyakorlatilag stagnált, 18 000 forintos utolsó ára alig különbözik szerdai értéktől. Az MTelekomot ellenben változatlanul szerették a befektetők, a távközlési papír – bár napközben 945 forintig is beesett – 962 forintig drágult. A nap elején még 7899 forintig ugrott az OTP árfolyama, majd visszaesett 7730 forintig, az utolsó perceknek köszönhetően azonban mégis emelkedéssel, 7800 forinton zárt.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet