BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végén mindent beleadtak

2005. augusztus 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mozgalmas volt a kereskedés tegnap a BÉT részvénypiacán. A vezető papírok nyitás után esni kezdtek, s az index fél óra múltán már 200 pontos mínuszt mutatott. Itt aztán megjött a befektetők étvágya, és újabb fél óra elég volt a hátrány ledolgozásához. Ebéd után pedig egyenesen szárnyalni kezdtek az árfolyamok, s a fokozatos erősödés csúcsán a BUX 20 963 ponton állt meg. Az utolsó egy óra azonban már ismét a zuhanásé volt, és megint csak a 20 600 pontos határ fogta meg a BUX-ot. A záróérték ennél nem sokkal magasabb, 20 632 pont lett, ami 212 pontos, azaz egyszázalékos gyengülés a keddihez képest. A forgalom a nap végi eladásoknak köszönhetően ismét magas lett, mintegy 18,5 milliárd forintot tett ki.
A legmozgékonyabb részvény az OTP volt, nyitás után 7670 forintra esett, majd lényegében megszakítás nélkül emelkedett 3,5 százalékkal, 7940 forintig. Itt érte az eladási hullám, amely zárásra 7765 forintra ütötte le az árfolyamot. Az MTelekomra reggel 940 forint alatt is születtek kötések, majd délutánra 970 forintig erősödött, ám a korrekció miatt ez a papír is csupán 945 forinton végzett. A Mol egész nap a húszezres határt kerülgette, negyed négykor aztán aláesett és 1,6 százalékos csökkenéssel, 19 865 forinton zárt. A gyógyszerpapírok szintén estek, de náluk volt mire hivatkozni, a gyógyszerkassza túllépéséről szóló hírek a Richtert 2,8 százalékkal, az Egist egy százalékkal gyengítették. A blue chipek közül egyedüliként a BorsodChem úszta meg a napot: a nap végéig meg tudta őrizni közel kétszázalékos emelkedését. A második vonalban az Elmű érdemel említést, nagy forgalom mellett kilenc százalékkal emelkedett az árfolyama.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet