A múlt pénteki rossz hangulatnak tegnapra már nyoma sem maradt a Budapesti Értéktőzsdén: nemcsak a vezető papírok, hanem gyakorlatilag az összes részvény árfolyama felfelé indult el. A BUX index 426 pontos, azaz több mint 2 százalékos erősödést követően 20 844 ponton zárt, az egyedüli kisebb felhő az általános emelkedés egén, hogy ezúttal a forgalom nem volt igazán magas, mindössze 12,3 milliárd forintra rúgott. Az index decemberi lejárata nem tudott lépést tartani a vágtató bikával, így a kamattartalom negatív maradt a nap végén, a termin elszámolóára 20 800 pont lett. A ralit az OTP részvényei vezették, 4 milliárdos forgalom mellett 7751 forintig emelkedtek, de a nagybank 3 százalékos drágulásának farvizén az FHB is másfél százalékkal emelkedett. A Mol a kereskedés utolsó óráiban már ismét a 20 ezer forint feletti tartományban mozgott, 20 200 forintos záróára 1,3 százalékkal haladja meg a hétfőit. A felminősítések nyomán megnőtt az érdeklődés az MTelekom iránt, a telefonpapírt az utolsó percekben 960 forintig hajtották fel a mohó vásárlók. A Richter ára kevesebb mint egy százalékkal ment feljebb, a gyorsjelentés után nagyot eső Egis kurzusa viszont folytatta az agresszív korrekciót, tegnap 3,5 százalékkal nőtt. Több mint 5 százalékkal került tegnap többe a Synergon, a Graphisoft viszont nem követte szektortársa jó szereplését, alig fél százalékkal ment feljebb a papír ára. Az általános hosszban mindössze három részvény veszített árfolyamából, az econet, a Humet és a Rába ára egyaránt alacsonyabban zárt a nap végén a hétfőinél.
