BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ultrarövid korrekció, itt vannak a minősítések

Az első elemzői reakciók szerint az OTP a legattraktívabb részvény, a Molt szolidan leminősítették, a Magyar Telekomot pedig a kamatcsökkenési várakozások tehetik érdekessé.

2005. augusztus 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyorsjelentési szezon előtti másfél hónapban csaknem 3000 ponttal emelkedett a BUX, így nem lehetett kétséges, hogy a vezető papírok többsége eséssel reagál majd a féléves számok megjelenésére. A kérdés csak az volt, tartós lesz-e a visszaesés, ám mára úgy tűnik, továbbra is dől be a pénz, a fundamentumok jók, így a korrekciót is múlt időbe lehet tenni.
A jelentések utáni elemzői reakciók az OTP számára voltak a legkedvezőbbek: a Morgan Stanley 7717 forintról 8743 forintra emelte a részvény célárát „felülsúlyozás” minősítéssel, a K&H Equities pedig 9245 forintos új célárral jött ki a vételi ajánlás megerősítése mellett. Még a gyorsjelentés előtt javított idejétmúlt, 6900 forintos célárán a CSFB, az új elemzésben felülsúlyozás ajánlással és 8650 forintos árfolyamon szerepel. Ezzel szinte egy időben, vagyis szintén július végén a Merrill Lynch jött ki 8600 forintos célárral, vételi ajánlás mellett. Az OTP kilátásai a gyorsjelentés tanúsága szerint továbbra is jók, éves terve tartható.
Bár a Mol nyeresége jobb lett, mint a konszenzus, az olajpapírral kapcsolatban nem olyan optimisták az elemzők. Igaz, ez általában nem a vállalat teljesítményére vonatkozik, hanem a hatalmas árfolyam-emelkedés miatt kellett egy kicsit visszavenni. A mostani értékelések ugyan általában a korábban egységes vételről tartásra rontják a papír ajánlását, ám a célárakat a piaci ár közelében vagy valamivel a fölött határozzák meg. A Lehman Brothers 21 ezer forintos célárral egyenlő súlyozásra rontotta ajánlását, s tegnap a HSBC is semlegesre minősítette le az olajpapírt. A visszatérő jó hangulat azonban tegnap már a Molt is magával ragadta, s erőteljesen áttörte a 20 ezer forintos szintet.
A befektetők csalódással fogadták a BorsodChem és különösen az Egis jelentését, s első reakcióként 2400, illetve 16 800 forintig ütötték be a két papírt. A BC esetében azonban a kedvező 2006-os kilátások, az Egisnél pedig az eladásra jelt adó Citigroup-elemzést követő higgadtabb értékelések parancsoltak megálljt az esésnek. A K&H például tegnap 19 990 forintos új Egis-célárral állt elő, a BorsodChemet pedig az Erste minősítette fel vételre, 2970 forintos célárral.
Az elemzők általában megemlítik a csökkenő kockázatmentes hozamot, ami a leginkább az MTelekom megítélését befolyásolja pozitívan. A vártnál határozottan jobb gyorsjelentés mellett ez járult hozzá, hogy a korábbi ralliból jórészt kimaradt távközlési papír árfolyama a jelentés óta 4,5 százalékkal emelkedett. Az általunk ismert MTelekom-értékelések közül továbbra is az Erste a legoptimistább, 1100 forintos célárával.
Ugyan a blue chipek többsége még nem dolgozta le a féléves számok közzétételét követő esést, de az eső trend megfordult. Most már elmondható, hogy a nagy korrekció elmaradt, a cégek jók, a likviditásvezérelt emelkedést csak megakasztani tudta a gyorsjelentéseket követő egészséges eladási hullám.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet