BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem szakadt tovább

2005. augusztus 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem folytatódott a gyorsjelentéseket követő eladási hullám a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacán. A BUX ugyan gyengén kezdte a napot, de mínuszban csak a nyitás utáni fél órában tartózkodott; onnan folyamatos erősödés következett, s a valamivel több mint egyszázalékos emelkedés végén a mutató
20 418 ponton zárt. A vezető részvények mindegyike erősödött, beleértve a BorsodChemet és az Egist is, a forgalom viszont nem volt túl magas, alig 8,4 milliárd forintot tett ki.
Az OTP a gyorsjelentést követő esésből már pénteken visszafordult, így tegnap csak ezt folytatta, árfolyama 2,5 százalékkal, 7500 forint fölé emelkedett. A múlt hét végi zuhanás után látványosan javított viszont a BorsodChem és az Egis. A vegyipari részvény délelőtt 2400 forintig esett, majd napon belül 3,5 százalékot erősödött, és hasonló mértékű drágulásnak örülhettek a pénteken még 17 ezer forint alatt forgó Egis részvényesei. Határozottan magához tért a Richter is, jegyzése a nap nagy részében 30 500 és 30 700 forint között mozgott. Reggel egy leminősítési hírtől is hajtva folytatódott az eladás a Mol piacán, ám ez hamar (19 500 forintnál) kifulladt és az olajpapír ismét közvetlenül a 20 ezres határ alá tért vissza. Egy rövid visszaesést követően 935 forintra emelkedett a Magyar Telekom részvénye. Nagy forgalom mellett több mint hat százalékkal drágult a Fotex (ez 20 forintot jelent). A NABI ugyanakkor 210 forintra esett vissza, míg a Rába a nap végi vételeknek köszönhetően javított 750 forintra.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet