Nem igazán lehet felfedezni biztató jeleket a NABI második negyedéves gyorsjelentésében sem, a buszgyártó cég 8,6 millió dollárral növelte veszteségét ebben az időszakban, így az június végére már elérte a 12,2 millió dollárt. A buszértékesítés – amint arról a cég korábban beszámolt – 559 darabra csökkent a tavalyi 585 darabról, ebből 292 darabot adott el a félév vége óta a menedzsmentnek értékesített Optare, így a következő negyedévekben ez a szám már jóval kisebb lesz. Az árbevétel 182 millió dollár lett, ami alig alacsonyabb az egy évvel korábbi 184 milliónál. A félév teljesítményére ismét rányomta bélyegét a már-már szappanoperává nyúló restrukturálási program. Az április végén kötött, többek között az amerikai leányvállalat feltételes, a hitelezőknek történő átadásáról is szóló megállapodás és az egyéb átszervezési költségek miatt 5 millió dollár pluszköltség merült fel, ezzel együtt az üzemi veszteség 9 millió dollárra nőtt a tavalyi 6,4 millióról.
